Bolesti v drieku

16.12.2018 09:02
Ak sa postavíte z kresla či stoličky a cítite bolesť v dolnej časti chrbta, môže ísť o spojenie SI - panvy a krížovej kosti alebo stuhnuté svaly v okolí panvy.
 
Jednou z príčin bolesti môže byť iliopsoas. Je jedným z veľkých a najsilnejších svalov na tele. Skladá sa z troch svalov: m. Psoas major, m. Psoas minor a m. iliacus.
V spodnej časti chrbta sú dva z nich na každej strane chrbtice. Ich hlavnou úlohou je niesť váhu vášho horného tela, keď stojíte alebo kráčate a presúvate túto námahu na nohy. Psoas je sval duše.
 
Ďalšou príčinou bolesti vášho drieku a krížov môžu byť vaše stuhnuté sedacie svaly. Najviac bolesti može spôsobiť stuhnutý sval piriformis, ktorý tlačí na ischias - sedací nerv.
 
Bolesť môže byť tupá alebo ostrá. Začína na vašom SI kĺbe, ale môže sa pohybovať do zadku, stehien, slabín alebo hornej časti chrbta.
 
Bolesť niekedy spúšťa vstávanie a zdvíhanie sa. Mnohokrát ju cítite len na jednej strane dolnej časti chrbta. Môžete si všimnúť, že vás to obťažuje ráno a zlepšuje sa to počas dňa.
Robíte nerovnomerné kroky pri chôdzi, pretože jedna z vašich nôh je dlhšia ako druhá? To by tiež mohlo byť príčinou bolesti kĺbov SI.
Ďalšími príčinami môžu byť: nadváha, tehotenstvo, dlhodobo sediaci ľudia v kanceláriách či autách.
 
Nechajte sa vyšetriť a ošetriť včas.
 
Salón Evelin
Palackého 16
Bratislava
 
0903/368844
rfmasseur7@gmail.com