Prečo sa ráno prebúdzame stuhnutý?

20.02.2019 06:50

Prečo sa ráno prebúdzame stuhnutý? 
Jedným z dôvodov je, že biologické hodiny nášho tela potláčajú počas spánku protizápalové proteíny. 
Prirodzený ibuprofén nášho tela ešte nezačal pracovať. Začne, keď sa ráno rozhýbeme (cvičením), naše telo naštartuje procesy, ktoré potláčalo v spánku (čiže, ak mi niekto povie, že pokiaľ sa ráno nerozhýbe, tak nič nefunguje, tak tu je vysvetlenie).
Ak sa budete venovať rannej/poobednej rozcvičke každý deň a budete chodievať na masérske či chiropraktické terapie, tak vaše telo zvýši účinnosť prirodzeného metabolizmu. Ráno sa budete prebúdzať menej stuhnutý. 
Samozrejme, že je veľmi dôležité byť stále v kľude, bez stresu. Takéto stavy tiež ovplyvňujú celkové fungovanie nášho tela a samozrejme tuhosť svalov v konečnom dôsledku. Pri preťažení tela sa prirodzene vytvárajú zápalové procesy, avšak, časom ich funkcia zoslabne. V kombinácii so stiahnutými svalmi to organizmu neprospieva. Zvyšuje sa aj degenerácia chrbtice a kĺbov.
Zápalové procesy neprispievajú našim kĺbom a stavcom, zabraňujú normálnej hybnosti.

Riešenie:
Treba sa viac hýbať (behanie a preťažovanie sa v práci nie je pohyb, ktorý vaše telo potrebuje). Vaše telo potrebuje robiť rôzne iné pohyby, ako je pre vás bežné (naťahovanie, joga, fyzio-cvičenia, športovanie s mierou). Telu pomáhajú dostať sa z toho najhoršieho aj cielené masáže a terapie, ktoré sú rýchle a efektívne.